Zapewnia to naszym Pacjentom naturalny i długo utrzymujący się efekt oraz maksymalne bezpieczeństwo.
Zapewnia to naszym Pacjentom naturalny i długo utrzymujący się efekt oraz maksymalne bezpieczeństwo.
Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze. Jest podstawowym składnikiem, który umożliwia utrzymanie wody w tkankach. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość kwasu hialuronowego co prowadzi do utraty wilgotności, elastyczności i zwiotczenia skóry. Skóra zaczyna opadać co powoduje powstanie cieni, zmarszczek i zmianę rysów twarzy. Dzięki zabiegom podawania kwasu hialuronowego można odtworzyć utraconą objętość tkanek, niwelować cienie, wygładzać zmarszczki a nawet poprawiać kontur twarzy. Dzięki tym zabiegom skóra odzyskuje młody, świeży wygląd oraz poprawia się jej nawilżenie.
Główne miejsca podawania kwasu hialuronowego:
W naszym gabinecie pracujemy na znanych i cenionych przez dermatologów liniach kwasu hialuronowego.
Toksyna botulinowa typu A to doskonale oczyszczony preparat białka uzyskana z bakterii Clostridium botulinum. Wstrzyknięty w mięsień mimiczny blokuje przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni. Mięśnie tracą zdolność do skurczu i rozluźniają się. Efektem jest wygładzenie zmarszczek.
Najlepiej przebadanym pod względem skuteczności i bezpieczeństwa preparatem toksyny botulinowej jest oryginalny produkt obecny na rynku od 1994. Obecnie toksyna botulinowa dostępna jest też w mniejszych opakowaniach. Pośród medycznych wskazań do zastosowania Botoxu/Vistabelu jest korekcja pionowych zmarszczk między brwiami oraz likwidacja zmarszczek wokół oczu tzw. kurzych łapek. Jest to jedyny preparat na polskim rynku, który posiada takie wskazania. Preparat zaczyna działać kilka dni po podaniu a efekt utrzymuje się od trzech do sześciu miesięcy. Przy kolejnych kuracjach rezultaty mogą utrzymywać się dłużej.
Toksyna botulinowa blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe. Zapobiega to wydzielaniu przez nie potu. Efekt kuracji utrzymuje się zwykle ok. 6-9 miesięcy. Leczenie nadpotliwości pach przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, zaś leczenie okolicy dłoni i stóp w znieczuleniu nasiękowym, na życzenie w obecności anestezjologa.
Fotoodmładznie, z języka angielskiego fotorejuvenation, jest zabiegiem odnowienia skóry przy użyciu laserowych i/lub nie laserowych źródeł światła. Fotoodmładzanie polega na poprawieniu wszystkich elementów fotostarzenia skóry tj. zmarszczek, struktury skóry, rozszerzonych porów, nieregularnej pigmentacji, zwiotczenia i teleangiektazji. W trakcie zabiegu światło IPL wnika w głąb skóry, nie uszkadzając jej powierzchni. Energia świetlna jest selektywnie absorbowana przez melaninę z przebarwień i hemoglobinę w teleangiektazjach a następnie zamieniana jest na energię cieplną, która podgrzewa przebarwienia, rozszerzone naczynka oraz kolagen skórny. Równolegle zmiany „dogrzewane” są poprzez prąd RF płynący przez skórę co znaczne wzmacnia efekt selektywnego dogrzania wybranych struktur skóry.
Fotoodmładzanie przy użyciu specjalnej technologii powoduje usunięcie zmian naczyniowych i pigmentacyjnych oraz stymulację produkcji kolagenu oraz jego reorganizację – uporządkowanie ułożenia włókien. Efektem fotoodmładzania jest odzyskanie przez skórę młodszego i zdrowszego wyglądu, widoczna jest również poprawa struktury skóry, spłycenie i wygładzenie drobnych zmarszczek oraz poprawa napięcia skóry. Zabieg nie wyłącza z normalnego funkcjonowania, tuż po nim wraca się do codziennych obowiązków.
Zabieg ujędrniania skóry najczęściej przeprowadzany jest na twarzy, szyi, dekolcie i rękach, można go jednak stosować na całe ciało np. zwiotczałą skórę skórę brzucha. Unikalny aplikator emituje światło o bardzo szerokim spektrum oraz prąd RF o dużej energii. Światło podgrzewa skórę, która następnie jest mocno dogrzewana energią prądu. Równocześnie naskórek schładzany jest do temperatury 4°C . W ten sposób nie działając szkodliwie na naskórek możliwe jest skuteczne oddziaływanie na włókna kolagenowe. Efektem takiego działania jest skrócenie już istniejących włókien i stymulacja produkcji nowego kolagenu i innych elementów tkanki łącznej, które tworzą „rusztowanie” dla skóry. Po zabiegu skóra zwiększa swoją elastyczność i napiętość. Wyniki widoczne są już po zabiegu, jednak pobudzona zabiegiem tkanka łączna zwiększa swoją elastyczność i jędrność nawet do kilku miesięcy po zabiegu. Zabieg, ze względu na doskonałe wyniki, określany jest „liftingiem bez skalpela”. Ujędrnianie skóry jest zabiegiem nie wykluczającym pacjenta z normalnej aktywności życiowej. Skóra wykazuje jedynie niewielkie zaróżowienie, które ustępuje w przeciągu kilku godzin. Nie ma przeciwwskazań do wykonania makijażu.
Zabiegi ujędrniania przeprowadzane są przy użyciu specjalistycznego aparatu, który pracuje w bezpiecznej i umożliwiającej doskonałą kontrolę przebiegu zabiegu technologii. Tylko ta technologia umożliwia współdziałanie światła o widmie w zakresie 470 do 2000nm z prądem bipolarnym co jest niezbędne do uzyskania głębokiej stymulacji kolagenu. W trakcie jednego zabiegu jest wykonywanych do 5 przejść, tak by podnieść temperaturę kolagenu do około 50°C. Zabiegi przeprowadza się przy użyciu specjalnie opracowanych parametrów, nie powodujących skutków ubocznych. W zależności od stopnia zwiotczenia skóry przeprowadza się od 4 do 6 zabiegów w 3-4 tygodniowych odstępach.
Wszechstronny zabieg depigmentujący dla każdego fototypu skóry. Należy do najskuteczniejszych zabiegów usuwających przebarwienia. Jego opatentowana formuła zapewnia natychmiastowy efekt. W zależności od typu skóry, rodzaju i głębokości przebarwień leczenie przebiega z różną szybkością. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany zwykle między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji przynajmniej o 95%.
Maska aplikowana w gabinecie to przeznaczona do użytku profesjonalnego, silnie działająca kompozycję składników, hamujących powstawanie melaniny takich jak kwas kojowy, kwas fitowy i arbutyna. Zabieg jest bezpieczny. Nie zawiera konserwantów. Nie zawiera także typowych czynników złuszczających i nie uwrażliwia skóry na działanie UV dlatego może być stosowany o każdej porze roku. Ze względu na obecność składników aktywnych takich jak retinol, witamina C i E dodatkowo wyraźnie stymuluje i odmładza skórę, która staje się napięta, odzyskuje blask i zdrowy wygląd.
Zabieg zalecany jest także dla osób z trądzikiem i łojotokiem ponieważ reguluje wydzielanie łoju i zwęża pory.
Jest to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. Mezoterapia jest doskonałym sposobem zapobigającym starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch.
Zabiegi może wykonywać tylko lekarz manualnie za pomocą odpowiednio dobranej igły i strzykawki lub też mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii.
W mezoterapii stosuje dobrane indywidualnie dla pacjenta preparaty zawierające czysty kwas hialuronowy lub mieszaniny substancji rewitalizujących i regenerujących. Substancje aktywne są dobierane do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.
Wskazania:
Zabieg z zastosowaniem specjalistycznego pena jest szczególnym rodzajem mezoterapii. Zastosowana w nim funkcja automatycznego nakłuwania skóry zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów. Zabieg jest wykonywany przy użyciu jednorazowej głowicy wyposażonej w 12 sterylnych tytanowych, cienkich jak włos mikroigieł mikronakłucia stymulują skórę, pobudzając jej przebudowę. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych i napinających. Efektem zabiegu jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny oraz pobudzenie fibroblastów. Dla uzyskania pożądanego efektu zwykle konieczne jest wykonanie kilku zabiegu w określonych odstępach. Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu odczuwane są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Mogą wystąpić także krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry.
Wskazania do zabiegu:
Skin booster jest innowacyjnym zabiegiem, w którym zastosowano unikalną technolgię. Preparat dzięki silnym właściwościom rewitalizującym już po jednym zabiegu w widoczny sposób poprawia strukturę i nawilżenie skóry nadając jej blask. Zabieg polega na podaniu 1-2ml preparatu w skórę leczonego obszaru za pomocą wielu drobnych iniekcji.
Wskazania:
Zabiegi te polegają na poddaniu skóry działaniu kwasów, co daje po kilku dniach efekt w postaci złuszczania skóry. Nasilenie złuszczania (a co za tym idzie jego głębokość) zależne jest od rodzaju użytego kwasu, od jego stężenia a także czasu pozostawienia go na skórze. Zabiegi te wykonuje się z użyciem alfa- i beta-hydroksykwasów, kwasu trójchlorooctowego, kawowego, ferulowego, fenolowego i wielu innych. Złuszczenie skóry daje efekt rozświetlenia skóry, wyrównanie kolorytu, spłycenie zmarszczek, rozstępów i blizn a także w przypadku regularnego wykonywania zabiegów, efekt odmłodzenia i pojędrnienia skóry. W większości przypadków, nie wymaga wyłączenia pacjenta z codziennych obowiązków. Wykonywane przez przeszkolonych i doświadczonych lekarzy są bezpieczne dla pacjenta.
Kwas glikolowy – ma szerokie zastosowanie w profilaktyce przeciw starzeniowej, w leczeniu płytkich przebarwień, w celach rozświetlenia skóry.
Kwas migdałowy – peeling kwasem migdałowym to delikatny zabieg złuszczania naskórka. Charakteryzuje go brak pieczenia i zaczerwienienia przy dużej efektywności terapeutycznej. Peeling nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, a pojawiające się łuszczenie jest delikatne i łatwe do ukrycie przy użyciu powszechnie stosowanych kosmetyków nawilżających. Co najważniejsze kwas migdałowy w przeciwieństwie do innych kwasów nie uwrażliwia na promieniowanie UV więc może być stosowany przez cały rok. Wskazania do peelingu obejmują skóre łojotokową, trądzik pospolity i różowaty.
Wykonuje się je w seriach np. 4-6 zabiegów w odstępach ok. dwu-tygodniowych. Schemat ten jest jednak indywidualnie dopasowywany do pacjenta. Złuszczanie skóry nie wyklucza pacjenta z codziennych czynności. Ma szczególne zastosowanie w przypadku skór tłustych z współistniejącymi zmianami trądzikowymi. Poza efektem złuszczającym, ma działania przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Z tego też względu stosowany jest we wspomaganiu leczenia przeciwtrądzikowego, a także w leczeniu zmian potrądzikowych takich jak blizny i przebarwienia pozapalne. Zabieg mający zastosowanie w przypadku skór narażonych na działanie czynników uszkadzających DNA komórki (co w efekcie daje przyspieszone starzenie komórek i zwiększone ryzyko występowanie nowotworów skóry). Wykorzystuje się tu kwas ferulowy oraz opatentowany kompleks zawierający aminokwasy i enzymy naprawcze. Wskazany zwłaszcza po okresie letnim lub u osób palących czy pracujących w niekorzystnych warunkach. Zaleca się serie zabiegów w odstępach 7-14 dniowych. Złuszczanie minimalne, nie wyłączające pacjenta z codziennych czynności.
Kwas ferulowy – preparat o silnych właściwościach anty-wolnorodnikowych , mający zastosowanie w zabiegach przeciwstarzeniowych. Peeling ten uzupełniony jest maską zawierającą stężony retinol, Złuszczanie średnio nasilone, nie ogranicza codziennych czynności. Zalecana seria zabiegów.
Kwas kawowy – zabieg silnie złuszczający o właściwościach depigmentacyjnych. Ma zastosowanie w przypadku występowania nasilonych przebarwień skóry.
Kwas trójchlorooctowy (TCA) – jest przewidywalnym zabiegiem, podczas którego lekarz może regulować głębokość penetracji kwasu w zależności od wskazań. Złuszczanie naskórka może być bardzo delikatne, lub jeśli zachodzi konieczność głębszego złuszczania np. z powodu głębszych zmarszczek złuszczanie będzie intensywne.
Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona, napięta, jakby naciągnięta. Po 3 -4 dniach zaczyna złuszczać się i proces ten trwa przez następnie 3-4 dni.
Efekty przeprowadzonego zabiegu to: wyraźne odmłodzenie skóry, zmniejszenie widoczności zmarszczek, poprawa napięcia skóry, likwidacja przebarwień, znaczne spłycenie blizn potrądzikowych. Wskazania do zabiegu: blizny zwłaszcza potrądzikowe, fotostarzenie, przebarwienia zwłaszcza plamy soczewicowate, zmarszczki. W Prodermie wykorzystujemy 15% kwas w specjalnej formule połączonej z fenolem, co powoduje zmniejszenie odczuć bólowych.