Nie ma wątpliwości, iż tatuaż powinien być w pełni przemyślany, zanim tylko się na niego zdecydujemy, bowiem wiadomo, iż jest on pamiątką na ciele na całe życie. Bardzo często działamy pod wpływem chwili, szczególnie w bardzo młodym wieku, zupełnie nie patrząc w przyszłość. Pamiątka z przeszłości, może więc i w naszym życiu prywatnym, jak również i zawodowym, okazać się bardzo dużą porażką. Na szczęście istnieją dziś sposoby na to, aby i z takimi zmianami na skórze sobie poradzić. Laserowe usuwanie tatuażu, jest niezwykle skuteczną metodą pozbycia się atramentu spod skóry, pozwalając uzyskać w pełni zadowalające efekty.

Nasza klinika PRODERMA, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, oczekiwaniom i wymaganiom, oferuje usuwanie tatuażu najlepszym z możliwych sposobem, a więc wykorzystaniem najnowszej klasy lasera, z pomocą którego każdy wzór na ciele może zostać na trwałe już usunięty. Jeszcze kilka lat temu, nieudolnie wykonany rysunek na ciele, który podobał nam się dawniej, a niekoniecznie dziś, stanowił ogromny problem, z którym po prostu trzeba było żyć. Dziś zabieg, jakim jest laserowe usuwanie tatuażu w Poznaniu, stanowi doskonały sposób, by pozbyć się tego, co wpływa znacząco na nasze postrzeganie siebie, na naszą samoocenę czy pewność siebie.

Zachęcamy więc każdego z Państwa, kto pragnie pozbyć się tatuażu z dowolnej części swojego ciała, do umówienia się na wizytę z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszelkie nurtujące Państwa pytania i zaproponują odpowiednie rozwiązanie.

Tattoo Star - skuteczne usuwanie tatuaży

Każdy rodzaj lasera odpowiada za inne zadania i każdy radzi sobie z konkretnymi problemami. Jeśli w grę wchodzi laserowe usuwanie tatuażu w Poznaniu, nasz zespół specjalistów wykorzystuje w swojej pracy Tatoo Star, a więc laser rubinowy z q-switchem. Czym się on wyróżnia i co sprawia, że tak doskonale radzi sobie z tuszem pod skórą? Przede wszystkim podstawą jest to, że emituje on światło o długości fali 694 nm. To selektywnie jest pochłaniane przez ciemne barwniki tatuażu, jak również i samą melaninę, bez uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Ten innowacyjny sprzęt jest więc w pełni bezpieczny, a jednocześnie tak bardzo skuteczny w swoim działaniu. Jedynym minusem tego sprzętu jest to, iż nie usuwa on tatuażu lub jego elementu, który ma kolor czerwony. Wynika to z faktu, iż ten właśnie laser rubinowy wykazuje brak absorpcji światła przez barwnik czerwony. To sprawia, że jest on bezpieczny w swoim wykorzystywaniu, ale niestety nie radzi sobie przez to z tuszem czerwonym.

Jeśli posiadają Państwo tatuaż w dowolnej części na ciele, jesteśmy przekonani o tym, iż bez względu na jego wielkość, bez problemu uda nam się go usunąć, przywracając tym samym Państwu idealny wygląd skóry, taki, jak przed wykonaniem konkretnego rysunku na ciele.

Jak wygląda zabieg

Sam zabieg nie jest nadto skomplikowany, bowiem całą pracę wykonuje tutaj laser, który to obsługiwany jest przez odpowiednią osobę, posiadającą niezbędne doświadczenie, wiedzę, kwalifikacje i kompetencje. Usuwanie tatuażu taką metodą działa w taki sposób, iż energia świetlna prowadzi do rozbicia ,,kapsuł” z barwnikiem, który to występuje w formie widocznego na ciele tatuażu. Ten pod wpływem działania lasera, staje się dostępny dla fagocytów, a więc komórek żernych, które to są odpowiedzialne tutaj za usuwanie uwolnionego barwnika. W trakcie wykonywania samego zabiegu, naskórek bieleje, a następnie pojawiają się na nim widoczne strupki, które na szczęście nie pozostawiają po sobie absolutnie żadnych blizn.

Jeśli w grę wchodzi laserowe usuwanie tatuażu w Poznaniu, wykonywane przez zespół specjalistów z PRODERMY, ten najlepszy w swoim rodzaju sprzęt, jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Należy jednak mieć świadomość tego, iż w zależności od wielkości tatuażu czy też większego lub mniejszego profesjonalizmu jego wykonania, niezbędne jest wykonanie serii takich zabiegów laserowych, aby móc trwale i skutecznie pozbyć się całego rysunku z ciała. W jednym przypadku wystarczą na przykład 2 – 3 serie zabiegów, z kolei w innym konieczne może być wykonanie ich nawet dziesięciu.

Wszystko tak naprawdę jest indywidualną sprawą i tak też do tego podchodzimy. Jeśli więc chcą Państwo postawić na usuwanie tatuażu w Poznaniu najlepszym w tym zakresie laserem, to jak najbardziej usługi oferowane przez naszą klinikę, będą w stanie w pełni sprostać Państwa potrzebom, oczekiwaniom i wymaganiom.

tatuaż na plecach

Czy każdy tatuaż można usunąć?

To pytanie zadaje sobie bardzo duży odsetek osób, który nosi się z zamiarem usunięcia tatuaży z wykorzystaniem właśnie zabiegu laserowego. Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, bez problemu można usunąć absolutnie każdy barwnik, jedynie z pominięciem tych elementów, które występują w kolorze czerwonym. Jeśli więc Państwa tatuaż w takim jest kolorze lub jeśli konkretne jego elementy, taki właśnie kolor mają, wówczas niestety, ale nasz laser nie będzie w stanie takiego barwnika usunąć.

W każdym innym przypadku, nie ma absolutnie żadnego problemu, aby móc poradzić sobie z konkretnym tatuażem, bez względu na to, gdzie się on znajduje i jaką ma wielkość. Oczywiście wiadomo, iż łatwiej jest usunąć niewielki tatuaż, szczególnie, jeśli są to napisy lub jedynie kontur konkretnego rysunku, a zdecydowanie trudniej jest sobie poradzić z dużym, mocno zarysowanym tatuażem. Zawsze jednak laserowe usuwanie tatuażu w Poznaniu, które wykonywane jest przez naszych specjalistów, jest w pełni indywidualnie dobrane pod konkretną osobę i to, co znajduje się na jej ciele.

Czy usuwanie tatuaży jest bolesne?

Tak naprawdę trudno jest mówić o bólu, gdyż dla każdego ten próg jest zupełnie inny. To, co nie sprawia żadnego dyskomfortu jednej osobie, jest dużym bólem dla kogoś innego. W gruncie rzeczy, laserowe usuwanie tatuażu nie boli, aczkolwiek w zależności od miejsca, a także wspomnianego progu bólu, może być dyskomfortem. W zależności więc od pacjenta, stosujemy konkretne kremy znieczulające, jeśli jest taka potrzeba. Dokładamy wszelkich starań, aby móc zaradzić danemu problemowi usuwając całkowicie tatuaż, ale przy jednoczesnym zachowaniu jak największego komfortu osobie, która znajduje się na fotelu.

Jak długo trzeba czekać na efekty?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy, jak wspomnieliśmy od wielkości czy rodzaju tatuażu. Jedyne o czym należy pamiętać to fakt, iż tatuaż nie zejdzie już na pierwszej sesji. Może on znacząco wyblaknąć, może stać się mniej zauważalny, ale nigdy w trakcie jednego zabiegu nie jesteśmy w stanie pozbyć się całego tuszu spod skóry.

W przypadku niewielkich tatuaży wystarczą 2 – 3 zabiegi, z kolei jeśli chodzi o laserowe usuwanie tatuażu o dużych gabarytach i mocnych zarysowaniach, trzeba liczyć się z większą ich ilością, która sięga nawet kilkunastu razy.

Zalecenia po zabiegu

Sam zabieg laserowego usuwania tatuażu to jedno, ale niezwykle przy tym istotną rolę odgrywa także i czas rekonwalescencji, kiedy to należy o to miejsce w sposób szczególny dbać. Co jest więc tak ważne i istotne? Co odgrywa nadrzędną rolę i dlaczego należy się do zaleceń specjalistów stosować? Kluczowy znaczenie mają 2 – 3 tygodnie po zabiegu, kiedy to należy przede wszystkim unikać słońca. Stosowanie kremów z wysokim filtrem stanowi tutaj element nadrzędny, o jakim absolutnie nie można zapominać.

Z racji tego, iż słońce nie jest dobrym sprzymierzeńcem w walce z gojeniem się rany, zabiegi te są zdecydowanie bardziej popularne zimą i jesienią, a niekoniecznie w okresie letnim. Co jeszcze? Na pewno ważne jest to, aby unikać sauny czy też basenu, aż do momentu, gdy rana całkowicie nie zostanie zagojona. I co istotne, niezbędne jest codzienne zmienianie opatrunku. Im pacjent dokładniej podejdzie do kwestii rekonwalescencji, tym sam jej okres będzie krótszy i to bez żadnych działań niepożądanych i skutków ubocznych. Wykonujemy więc usuwanie tatuażu i przykładamy do tego ogromna rolę, jednak i czas gojenia się rany jest tak samo ważny, a za niego odpowiedzialni są Państwo już sami.

Przeciwwskazania do zabiegu

Samo usunięcie tatuażu nie jest nadto bolesne czy inwazyjne, jednak istnieją przeciwwskazania, kiedy takich zabiegów nie wykonujemy. Kiedy więc nie ma możliwości, by tatuaż usunąć? Nie wykonujemy takiej formy zabiegów u kobiet w ciąży, jak również i u młodych mam karmiących piersią. Nie można ich wykonywać w przypadku chorób skóry, szczególnie takich, jak: bielactwo, łuszczyca, trądzik czy też opryszczka.

Co więcej, niektóre grupy leków, również wykluczają możliwość zastosowania zabiegu, jakim jest usuwanie tatuażu. Przed wykonaniem zabiegu, przeprowadza się z pacjentem dokładny wywiad i na jego podstawie, a także i po obejrzeniu rysunku na ciele, podejmuje się konkretne decyzje, co do możliwości jego wykonania i ewentualnej ilości spotkań.

recepcja8

Zgłoś się do Proderma

Jeśli zależy Państwu na najwyższej jakości usług i na trwałym usunięciu tatuaży, który jest błędem młodości lub nieestetycznie wykonaną pracą, to jak najbardziej zachęcamy Państwa do wyboru właśnie naszej kliniki PRODERMA. Jesteśmy tutaj po to, aby móc spełniać Państwa potrzeby, oczekiwania i wymagania, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby zagwarantować to wszystko, co najlepsze.

PRODERMA to zespół najlepszych specjalistów, to praca z najwyższej jakości sprzętem, ale również i indywidualne podejście do pacjenta i tak wykonywana usługa laserowego usuwania tatuaży w Poznaniu, by mogła ona przynieść pożądane efekty absolutnie wszystkim zainteresowanym pacjentom.