Bardzo duży odsetek osób boryka się z problemami naczynkowymi, jak również i z widocznymi, nieestetycznymi pajączkami na skórze. Niestety, ale w większości przypadków takie naczynka pojawiają się na twarzy, co znacząco wpływa na nasz wygląd, naszą pewność siebie czy też samopoczucie. Żadne kremy i specjalne kosmetyki, nie są w stanie poradzić sobie z tego typu problemami skórnymi. Co więcej, ukrywanie takich naczynek pod warstwami kosmetyków, również nie jest dobrym rozwiązaniem. Co więc zastosować? Bez wątpienia najlepszym i najbardziej skutecznym na to sposobem jest laserowe zamykanie naczynek i taką właśnie usługę mamy Państwu do zaoferowania.

PRODERMA jest to klinika, która w pełni stawia na swoich klientów, bowiem doskonale wie i zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną i istotną rolę odgrywa jego zadowolenie. To właśnie dzięki usatysfakcjonowanym klientom może istnieć, rozwijać się i być na szczycie. Oferując zamykanie naczynek w Poznaniu, świadczymy więc najwyższą jakość usług w tym właśnie zakresie, wykorzystując do swojej pracy najlepszy sprzęt, ale również i fachowe podejście, odpowiednie kwalifikacje i kompetencje osób, które go użytkują.

Do każdego klienta podchodzimy w pełni indywidualnie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby ten mógł raz na zawsze pozbyć się uporczywych naczynek i widocznych pajączków. Często nasza jakość życia znacząco ulega pogorszeniu poprzez takie wydawałoby się drobne rzeczy. Jeśli jednak one wpływają na to, jak się czujemy czy też jak postrzegamy siebie, jest to jak najbardziej zrozumiałe. Jesteśmy więc tutaj dla Państwa i wychodzimy z naszą ofertą, serdecznie zachęcając do wyboru tej właśnie usługi, jaką jest laserowe zamykanie naczynek w Poznaniu.

Laser diodowy KTP

W przypadku leczenia zmian naczyniowych, a należą do nich pajączki naczyniowe i teleangiektazje, wykorzystujemy najwyższej jakości laser diodowy KTP, który jest absolutnie jedną z najlepszych, dostępnych na rynku opcji, jeśli w grę wchodzi radzenie sobie ze zmianami o podłożu naczyniowym. Jak działa taki laser? Emituje on światło zielone o długości fali 532 nm. Nasz sprzęt pochodzi od znanej i cenionej na rynku marki – Asclepion, która oferuje najwyższej jakości urządzenia laserowe, z których można korzystać i który wybrała właśnie nasza klinika PRODERMA.

Jeśli chodzi o laserowe zamykanie naczynek, radzi sobie ona z tym problemem po prostu znakomicie. Moc pracy tego urządzenia wynosi od 0,5 do 5,0 W. W trakcie pracy, światło podgrzewa naczynka, a następnie następuje ich zamknięcie. Warto zaznaczyć, iż dzięki małej średnicy plamki lasera, nie dochodzi do zbyt obszernego jego działania, co znacząco wpływa na objawy pozabiegowe, które są po prostu minimalne.

gabinet

Jeśli chodzi o laser diodowy KTP, to jesteśmy przekonani o tym, iż urządzenie to sprawdzi się znakomicie w swojej roli, absolutnie dla każdego pacjenta, który boryka się z tego typu problemami. I bez względu na to, czy na ciele znajduje się jedno takie naczynko czy sieć pajączków, laserowe zamykanie naczynek w Poznaniu oferowane przez naszych profesjonalistów, to jak najbardziej doskonały wybór absolutnie dla każdego.

Komu polecamy

Laserowe zamykanie naczynek skierowane jest do tych wszystkich osób, które borykają się ze zmianami skórnymi o takim właśnie podłożu. Dla kogo więc kierujemy naszą ofertę? Kto powinien z niej skorzystać? Pierwszą grupą osób są ci pacjenci, którzy posiadają rozszerzone naczynia, szczególnie widoczne na twarzy. Stan taki określany jest jako teleangiektazja i jak najbardziej kwalifikuje się do tego, by z pomocą lasera sobie z takimi zmianami poradzić. Kolejnym problemem, jaki podlega pod taką właśnie usługę są pajączki naczyniowe, określane inaczej jako naczyniaki gwiaździste. Usuwanie naczynek taką metodą obejmują również naczyniaki płaskie, jak również i rumień, czyli widoczne zaczerwienienie skóry twarzy.

W każdym przypadku, umawiając się na wizytę w naszej klinice, pacjenci przechodzą wizytę wstępną, dzięki której nasi specjaliści mogą zobaczyć zmiany, zdobyć informację o ogólnym stanie zdrowia danej osoby i zaproponować odpowiednią formę leczenia. Każdy więc, kto nosi się z zamiarem wykonania takiego zabiegu, będzie mógł być do niego doprowadzony tylko wtedy, gdy specjalista wystawi pozytywną opinię i taką właśnie osobę do zabiegu zakwalifikuje. Dla naszej kliniki kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo, jak również i skuteczność działania, a te dwa elementy razem wpływają na zadowolenie klienta. Na tym więc nam zależy i to właśnie stanowi dla nas kluczowy element działania.

gabinet9

Jak wygląda zabieg

Choć dla wielu osób zabieg zamykania naczynek wydaje się czymś inwazyjnym i bolesnym, w gruncie rzeczy takim z pewnością nie jest. W zależności od tego, jak duży jest problem, sam zabieg może trwać od kilku do kilkunastu minut i absolutnie nie powoduje on bólu, którego nie można byłoby wytrzymać. Zazwyczaj wykonanie zabiegu nie wymaga zastosowania znieczulenia. Chcąc porównać odczuwalny ból, ten może występować w formie mrowienia skóry, szczypania czy też punktowego odczuwania ciepła. Może powodować dyskomfort, jednak z pewnością nie silny ból. Jeśli pacjent boryka się z niskim progiem bólu, zastosować można specjalną maść ze znieczuleniem miejscowym.

Warto jednak pamiętać o tym, iż takie specyfiki częściowo wpływają na samą skuteczność wykorzystania lasera. W trakcie samego zabiegu, osoba operująca urządzeniem, przykłada głowicę urządzenia do miejsca, gdzie występują naczynka i taki właśnie laser oddziałuje wiązką promieniowania laserowego, co skutkuje uszkodzeniem naczyń krwionośnych.

Jak dokładnie przebiega cały proces zamykania naczynek? Laser działając na naczynia krwionośne wykorzystuje tak zwaną fototermolizę selektywną, która to polega na wybiórczym niszczeniu danych struktur na skutek ciepła, które powstało w wyniku pochłaniania energii świetlnej przez tkanki. W zależności od zaistniałego problemu, aby zlikwidować strukturę, należy dopasować do niej odpowiednią długość fali promieniowania laserowego.

W trakcie laserowego zamykania naczynek, energia świetlna lasera wnika w głąb uszkodzonych żył, a hemoglobina odpowiedzialna jest za pochłanianie fal i to ona właśnie to światło lasera wychwytuje. W momencie, gdy energia przekształci się w ciepło, z żyły, która uległa uszkodzeniu odpływa woda z krwi i w ten sposób dochodzi do rozpadania się naczyń, które zostają przez organizm wchłonięte. Choć więc zabieg wydaje się być stosunkowo skomplikowanym, w gruncie rzeczy takim nie jest i stąd też tak dużą cieszy się skutecznością w swoim działaniu.

Jak długo utrzymują się efekty

Dla wielu osób, jednym z kluczowych elementów jest to, czy laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem trwałym czy może niezbędne jest regularne jego powtarzanie, aby zapewnić doskonałe efekty już na zawsze. Tak naprawdę, dla uciechy wszystkich osób, które chcą poddać się tej formie zabiegu – wykorzystanie w tym działaniu lasera powoduje trwałe efekty, bowiem zamknięte naczynko nie jest w stanie się na nowo otworzyć i nie są w stanie ponownie być widoczne zmiany naczyniowe w tym obszarze na skórze. Jedyne, o czym należy pamiętać – jednorazowo wykonany zabieg, nie zawsze jest w stanie przynieść pożądane efekty, stąd też należy go powtórzyć, najczęściej trzykrotnie, w odstępie kilku miesięcy, a wtedy z pewnością całe naczynie zostanie zamknięte i efekt okaże się być spektakularny już na zawsze.

Jeśli mają Państwo jeszcze wątpliwości i nie do końca znacie odpowiedź na jakiekolwiek pytania, w tym właśnie dotyczące ilości powtarzanych zabiegów i trwałości wykonanego działania, to sztab naszych specjalistów jest w pełni do Państwa dyspozycji, odpowiadając na wszelkie nurtujące Państwa pytania. Jesteśmy tutaj po to, aby Państwu pomóc i aby móc zaoferować to, co okaże się być konkretnie, właśnie dla Państwa najlepsze.

gładka cera

Zalecenia po zabiegu

Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są zalecenia po zabiegu, czy miejsce, które poddane zostało laserowi będzie bolało, czy widoczne będą jakiekolwiek w tym obszarze zmiany. Istotne jest na pewno to, aby przez okres minimum czterech tygodni nie wystawiać skóry na działanie promieni UV. Nie bez powodu ten zabieg jest w sposób szczególny polecany i wybierany jesienią oraz zimą. Przez około pięć dni, nie można uprawiać sportów, jak również i korzystać z sauny, bowiem takie działania powodują rozszerzanie naczyń krwionośnych.

A co z zastosowaniem kosmetyków? Zaleca się nawilżać twarz kremem 2 – 3 razy dziennie. W skrajnych przypadkach konieczne jest zastosowanie kremu z antybiotykiem. A czy można się malować? Aby proces gojenia się przebiegł prawidłowo, nie zaleca się przez kilka dni stosowania jakichkolwiek kosmetyków w miejsca, w których był wykonywany zabieg. Ponadto, absolutnie nie można stosować peelingu, nie można używać toniku na bazie alkoholu, jak również i mydła do mycia twarzy. Idealnie sprawdzi się zastosowanie odpowiednich kremów, z pomocą których przyspiesza się proces gojenia, następuje wzmocnienie ściany naczyń krwionośnych, złagodzone będzie podrażnienie.

A czy po zabiegu możliwe są powikłania? Choć zdarzają się one niezwykle rzadko, to w skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia ciągłości skóry, co spowoduje pojawienie się pęcherzy i strupów. W takich przypadkach rana goi się około 10 dni. U niektórych pacjentów może również pojawić się zasinienie, jednak jest to efekt odwracalny i po około 10 – 15 dniach, samoistnie takie zasinienie znika.

recepcja2

Proderma zaprasza na zabiegi

Jeśli męczy Państwa problem naczyniowy, jeśli występują u Państwa nielubiane pajączki, rumień czy inne stany chorobowe skóry z tego właśnie pogranicza, to jak najbardziej laserowe zamykanie naczynek w Poznaniu, stanowi doskonały wybór dla każdego. Nasza klinika PRODERMA staje na wysokości zadania, aby być w pełni do Państwa usług i aby zagwarantować Państwu pełne zadowolenie i satysfakcję z dokonanego wyboru. To, co na pewno nas wyróżnia, to przede wszystkim: najwyższa jakość usług, dzięki pracy na najlepszym sprzęcie, atrakcyjne ceny, krótkie terminy wizyt, a nade wszystko indywidualne podejście do każdego z naszych pacjentów. Jeśli wykonujemy określone zabiegi, to zawsze działamy najlepiej, jak tylko to możliwe, aby pacjent otrzymał to, na czym tylko mu zależy.

Z tego miejsca zachęcamy więc bardzo serdecznie do wyboru naszej kliniki. Ustalimy wizytę kwalifikacyjną, odpowiemy na wszelkie pytania, obejrzymy zmiany i zaproponujemy konkretne Państwu leczenie. Z naszą pomocą problem ze skórą naczynkową może przestać istnieć. Czy więc nie na tym właśnie Państwu najbardziej zależy?