Każdy z nas pragnie wyglądać pięknie i młodo. Upływający czas, a co za tym idzie starzejąca się skóra jest naturalnym procesem, którego w naturalny sposób nie można zatrzymać. Oczywiście stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, picie dużej ilości wody czy regularne korzystanie z zabiegów kosmetycznych, może ten proces delikatnie opóźnić, jednak coraz mniejsza ilość kolagenu, która zmniejsza się już po 25. roku życia, daje o sobie znać.

Nasza klinika medycyny estetycznej i dermatologii, wychodzi do Państwa z niezwykle atrakcyjną ofertą, która obejmuje usuwanie zmarszczek najbardziej nowoczesnymi sposobami, jakie dostępne są na rynku. Wykorzystanie botoksu, czyli toksyny botulinowej, jak również i kwasu hialuronowego, to absolutnie najbardziej skuteczne sposoby na to, by zredukować zmarszczki i znacząco poprawić wygląd skóry. Nasza klinika w Poznaniu, działa na najwyższej jakości preparatach, mogąc zaoferować Państwu taką jakość usług, na jakiej tylko Państwu z pewnością zależy. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby oddający się w nasze ręce pacjent, był w pełni zadowolony i usatysfakcjonowany z dokonanego efektu.

Kiedy zastosować botoks, a kiedy kwas hialuronowy?

W pierwszym przypadku mamy do czynienia z toksyną botulinową, wytwarzaną przez bakterie beztlenowe Clostridium Botulinum. Jej działanie powoduje porażenie mięśnia, co skutkuje upośledzeniem jego zdolności do kurczenia się, powodując blokadę przewodnictwa nerwowo – mięśniowego. Botoks w Poznaniu jest jak najbardziej skuteczną, a przy tym bezpieczną metodą, która przynosi pożądane efekty, jednak aby je utrzymać, należy regularnie zabieg jego podawania w wybrane miejsca powtarzać. Kwas hialuronowy jest z kolei substancją pochodzenia organicznego, która wiąże wodę w tkance podskórnej. Poprzez jego podanie, uzupełnia się deficyty, co znacząco wpływa na poprawę takiego wyglądu cery, na jakim tylko nam zależy. Bezpieczna metoda, której efekty widać od razu. Skupmy się jednak na dokładnym opisie zarówno jednej, jak również i drugiej substancji.

Botoks - rewolucja w wygładzaniu skóry

Spośród wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań, jeśli w grę wchodzi wygładzanie skóry, niewątpliwie najlepszą opcją jest botoks, bowiem to właśnie on jest w stanie zagwarantować takie efekty, na jakich tylko mogłoby zależeć każdemu pacjentowi kliniki medycyny estetycznej w Poznaniu.

Botoks jest to bardzo dobrze znany preparat, którego głównym zadaniem, tak, jak wspomnieliśmy powyżej, jest zmniejszenie napięcia mięśni. Toksyna botulinowa, bo tym właśnie jest uwielbiany, przede wszystkim przez kobiety botoks, należy do neurotoksyn jadu kiełbiasianego, jaki to wytwarzany jest przez bakterie beztlenowe. To naturalna trucizna, która spełnia swoje zadania zarówno w medycynie estetycznej, jak również i przy wielu dolegliwościach ze strony stricte medycznej.

botoks

Czy botoks jest dla każdego?

W gruncie rzeczy botoks w przypadku stosowania na zmarszczki, jest jak najbardziej doskonałym wyborem i nie ma większych przeciwwskazań do jego stosowania. Jest on bowiem bezpieczny, nieinwazyjny, a do tego odwracalny w swoim działaniu. Poniżej przedstawiamy wskazania i ewentualne przeciwwskazania, kiedy można, a kiedy nie powinno się go jednak stosować.

botoks

Wskazania i przeciwwskazania

Botoks jest niezwykle popularny i w naszej klinice również wykorzystywany. A kiedy i w jakich sytuacjach się go stosuje? Przede wszystkim sprawdza się on w przypadku usuwania zmarszczek i taką też usługę Państwu w tym zakresie oferujemy. Warto jednak zaznaczyć, iż w branży medycznej, również ma on swoje zastosowanie. Sprawdza się przede wszystkim w leczeniu chorób, w których występuje nieprawidłowe napięcie mięśniowe, w sytuacjach nadmiernej potliwości, w leczeniu migreny, bruksizmu. A kiedy botoks nie może być stosowany? Do głównych przeciwwskazań, jeśli chodzi o jego zastosowanie należy przede wszystkim okres ciąży i karmienia piersią. Nie zaleca się także podawania preparatu u osób, które borykają się z chorobami płytki nerwowo – mięśniowej i z uszkodzeniami skóry. Nie można go stosować także i u osób, które zażywają takie leki, jak D – penicylamina i cyklosporyna. Ponadto, nie powinno się go podawać osobom bardzo młodym, jak również i osobom po 60 roku życia. We wszystkich innych przypadkach jest on jak najbardziej bezpieczny i jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań, może zostać podany.

W naszej klinice PRODERMA, wykorzystujemy botoks w celu usuwania zmarszczek i przywracania skórze gładkości, jędrności, a co za tym idzie młodości. Tykający zegar biologiczny sprawia, iż nasza skóra wraz z upływającym czasem wygląda coraz gorzej i żadne zabiegi kosmetyczne, żadne preparaty czy suplementacja, pewnych zmian nie są w stanie odwrócić. Botoks w Poznaniu oferowany przez naszych specjalistów, jest jednak w stanie problemom związanym ze zmarszczkami, jak najbardziej zaradzić.

Kwas hialuronowy - skuteczny wypełniacz zmarszczek

Oprócz botoksu, który wykorzystywany jest bardzo często w medycynie estetycznej, drugą z dostępnych opcją jest kwas hialuronowy. To zdecydowanie łagodniejsza, a jednocześnie naturalna forma przywrócenia skórze pięknego, młodego wyglądu. Sam kwas jest naturalnym składnikiem skóry, dzięki któremu jest ona dostatecznie nawilżona. Jeśli tego kwasu brakuje, skóra staje się sucha, wręcz przesuszona, traci ona swój blask, pojawiają się zmarszczki, wygląda ona niezdrowo i mało estetycznie. Kwas hialuronowy jest to związek chemiczny, który oprócz tego, że istnieje w skórze, naturalnie znajduje się również w mazi stawowej, w ścianach naczyń krwionośnych i w ciele szklistym oka. Dzięki niemu właśnie skóra jest jędrna, gładka i sprężysta.

Kiedy jego ilość maleje, a następuje to po 25. roku życia i spada coraz szybciej wraz z upływem lat, staje się ona wiotka, sucha, wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Pojawiają się na niej zmarszczki, które wpływają na to, jak człowiek wygląda i jaka jest jakość jego skóry.

kwas hialuronowy

Nasza klinika PRODERMA oferuje Państwu usługi związane z usuwaniem zmarszczek w Poznaniu, z wykorzystaniem właśnie kwasu hialuronowego. Sprawdza się on doskonale w profilaktyce przeciwstarzeniowej, uzupełniając braki tego kwasu w organizmie i chroniąc przed powstawaniem zmarszczek. Sprawdza się w przypadku skóry suchej i odwodnionej, odpowiednio ją nawilżając. Jest idealny do pielęgnacji okolic oczu. Każdy, kto zdecyduje się na zabieg podania kwasu, od razu będzie w stanie zauważyć widoczne zmiany i spektakularne efekty.

Proderma - skuteczne usuwanie zmarszczek

Renomowana klinika w Poznaniu, to właśnie zespół naszych specjalistów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Jeśli w grę wchodzi skuteczne i co ważne, bezpieczne usuwanie zmarszczek, to jak najbardziej jesteśmy w stanie zapewnić i zagwarantować Państwu to wszystko, co najlepsze i warte wyboru. Zarówno botoks, jak również i kwas hialuronowy, to bardzo dobry wybór, który jest w stanie zapewnić skuteczność w pozbyciu się wszelkich zmian skórnych, związanych z jej starzeniem się.

usuwanie zmarszczek

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej w mięsień mimiczny, pozwala zablokować impulsy nerwowe do mięśni, co wpływa na utratę zdolności do kurczenia się i rozluźniania, co wpływa na wygładzenie zmarszczek. Taka forma działania na skórę, wykorzystywana jest przede wszystkim w przypadku zmarszczek między brwiami, a także zmarszczek wokół oczu czy też na czole. Podanie tego preparatu zaczyna być odczuwalne już po kilku dniach, a sam efekt utrzymuje się od trzech do sześciu miesięcy, przy czym każde kolejne podanie, może ten pożądany efekt utrzymać na dłużej.

Podanie kwasu hialuronowego pozwala odtworzyć utraconą objętość tkanek, ale także i zniwelować cienie pod oczami, wygładzić skórę czy poprawić kontur twarzy. Poprzez kwas hialuronowy skóra staje się bardziej wilgotna, elastyczna i jędrna. Problem z jej wiotczeniem czy marszczeniem się, przestaje dzięki tej substancji istnieć. Kwas podaje się przede wszystkim w takie okolice, jak kości policzkowe, kąciki ust, w usta, w fałdy nosowo – wargowe. Substancja ta sprawdza się także w przypadku cieni pod oczami, przy zmarszczkach palacza i zmarszczkach sennych.

W zależności od istniejącego problemu, ale również i wymagań, oczekiwań i potrzeb pacjenta, dobierana jest najlepsza metoda usuwania zmarszczek. Nasza klinika PRODERMA stara się w indywidualny sposób podejść do każdego pacjenta, dokładając zawsze wszelkich starań, aby doprowadzić do pożądanego efektu. Bez względu na wiek, każdy z nas może wyglądać młodo. Dzięki wykorzystywanym w medycynie estetycznej zabiegom, bez skalpela można odjąć sobie lat, dodając sobie jednocześnie pewności siebie.

Czyż więc nie na tym właśnie powinno każdemu zależeć? Doskonale wiemy, jak ogromne znaczenie odgrywa dla nas wygląd. On wpływa na nasze samopoczucie, na pewność siebie, na świadomość swojego ja. Jeśli więc istnieją sposoby, by usunąć zmarszczki i pozbyć się wszelkich niedoskonałości, to jak najbardziej warto z takich właśnie rozwiązań korzystać.

Zapraszamy na zabiegi

Jesteśmy tutaj po to, aby spełniać Państwa marzenia o pięknym wyglądzie, bez względu na wiek. I choć wiadomo, iż zegar biologiczny to naturalny proces, w którym nasze ciało się zmienia, a na skórze widoczne są tego oznaki, to jednak poprzez odpowiednie zabiegi, można postawić na usuwanie zmarszczek, z możliwością uzyskania pięknego wyglądu, bez względu na wiek. Skoro bowiem istnieją sposoby na to, by zminimalizować efekty starzejącej się skóry, to czyż nie warto na nie właśnie postawić? Jesteśmy przekonani, iż nasza klinika PRODERMA, to doskonały wybór dla każdego z Państwa.

Działamy po to, by dać radość naszym klientom i dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć każdemu z Państwa to, co najlepsze i warte wyboru. Zapraszamy do kontaktu z naszą placówką w celu umówienia wstępnej wizyty. Z przyjemnością odpowiemy na każde, nurtujące Państwa pytanie i dołożymy wszelkich starań, aby zaproponować Państwu najlepsze z dostępnych rozwiązanie.