• Laser frakcyjny

    Technologia laserowa oparta jest na krysztale erbowo-jagowym (Er:Yag) dającym długość fali 2940 nm. Fala o takiej długości powoduje odparowanie (ablację) komórek. W porównaniu z klasycznymi laserami (lasery CO2 o długości fali 10 600 nm) zastosowanie lasera Er:Yag pozwala na uzyskanie mniejszego obrzęku pozabiegowego, szybszego gojenia, zmniejszenie możliwości bliznowacenia oraz zmninimalizowanie pozabiegowych przebarwień i odbarwień.
    Technologia frakcyjna polega na frakcyjnej (częściowej) ablacji naskórka. Metoda ta pozostawia część naskórka nie zmienionego, co w efekcie powoduje mniejsze objawy uboczne po zabiegu, przyspiesza gojenie i polepsza komfort zabiegu. Technologia frakcyjna powoduje maksymalną stymulację produkcji kolagenu przy minimalnym termo-uszkodzeniu skóry. Istnieje możliwość doboru parametrów zabiegu indywidualnie dla każdego pacjenta poprzez dobór głębokości penetracji wiązki laserowej i gęstości zastosowanej energii (tzw. fluencja).

    Wskazania do zabiegów:

    • blizny (blizny potrądzikowe, zmiany pozapalne, blizny po ospie)
    • skóra palacza
    • plamy posłoneczne
    • starzenie (zwłaszcza fotostarzenie) skóry twarzy, szyi i dłoni
    • przebarwienia pociążowe i po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych
    • rozstępy

    Nasz laser daje także możliwość zastosowania klasycznej ablacji o bardzo powierzchownym działaniu tzw. peeling laserowy.

  • Laser depilacyjny – usuwanie nadmiernego owłosienia

    Jedyną znaną obecnie metodą powodującą trwałe zniszczenie mieszków włosowych bez uszkodzenia skóry jest depilacja laserowa.
    W naszym gabinecie używamy lasera diodowego. Podczas jednego impulsu niszczy on włosy z powierzchni ponad 1 cm2. Częstość impulsów, a co za tym idzie szybkość depilacji można indywidualnie dostosować do odczuć pacjenta. Średnio depilacja okolicy wargi górnej trwa około 1 minuty a depilacja obu pach około 10 minut.
    Wbudowany w końcówkę lasera system aktywnego chłodzenia skóry zmniejsza dyskomfort odczuwany przez pacjenta do minimum. Światło lasera działa na włosy będące w aktywnej fazie wzrostu zwanej anagenem, nie działa natomiast na włosy pozostające w fazie spoczynkowej. Z tego powodu konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu dla osiągnięcia oczekiwanego efektu. Osoby z włosami jasnymi lub siwymi muszą liczyć się z gorszymi efektami końcowymi gdyż istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy ilością barwnika we włosie a skutecznością laserowej depilacji.
    Skóra po zabiegu może wykazywać niewielkie podrażnienie w postaci zaróżowienia co jest naturalnym efektem towarzyszącym depilacji. Zaróżowienie znika po kilkunastu minutach, a u osób wrażliwych może utrzymywać się do kilku godzin.

  • Laser diodowy KTP – laserowe zamykanie naczyń

    Do leczenia zmian naczyniowych (teleangiektazje, pajączki naczyniowe) stosujemy laser diodowy emitujący zielone światło o długości fali 532nm. Moc pracy lasera mieści się w granicach od 0,5 do 5,0 Wata. Światło lasera powoduje łagodne podgrzanie i odruchowe zamknięcie światła naczynia. Mała średnica plamki ogranicza do minimum objawy pozabiegowe. Skóra przez kilka minut pozostaje zaróżowiona a na drugi dzień mogą pojawić się drobne strupki.
    Wskazania do laserowego zamykania naczyń:

    • Teleangiektazje – porozszerzane naczynia przede wszystkim na twarzy
    • Pajączki naczyniowe – naczyniaki gwiaździste
    • Naczyniaki rubinowe – starcze
    • Naczyniaki płaskie
    • Rumień – zaczerwieniona skóra twarzy

    Zmiany o charakterze rumienia (naczynka o średnicy poniżej 0,3mm) leczymy za pomocą intensywnego źródła światła (IPL) w specjalnej technologii. Zakres długości światła to 550 – 900nm. Światło to zapewnia zróżnicowaną głębokość penetracji i jest pochłaniane w dużo większym stopniu przez hemoglobinę niż przez melaninę. Po zabiegu obserwuje się zaostrzenie zarysu zmian naczyniowych a następnie ich stopniowe zanikanie. Zabiegi wymagają najczęściej od 3 do 6 powtórzeń.
    Niektóre rodzaje zmian wymagają zastosowania leczenia zarówno laserem jak i intensywnym źródłem światła. Po zabiegach skóra wymaga stosowania kremów nawilżających i ochrony przeciwsłonecznej.

  • Laser do usuwania tatuażu

    to laser rubinowy z q-switchem. Emituje on światło o długości fali 694 nm, które jest selektywnie pochłaniane przez ciemne barwniki tatuażu oraz melaninę nie uszkadzając przy tym naczyń krwionośnych. Brak absorpcji światła przez barwnik czerwony  stanowi zaletę (bezpieczeństwo zabiegu) ale także wadę gdyż nie usuwa tatuażu o kolorze czerwonym. Energia świetlna powoduje rozbicie „kapsuł” z barwnikiem stanowiącym tatuaż co powoduje, że staje się on dostępny dla fagocytów. Fagocyty to komórki żerne, które stopniowo usuwają uwolniony barwnik. W trakcie zabiegu naskórek nad tatuażem bieleje a następnie pojawiają się drobne strupki, które złuszczają się bez pozostawienia blizn.  Po zabiegu tatuaż znacznie blednie jednak w większości przypadków konieczne są zabiegi powtórne. Duże, profesjonalne tatuaże mogą wymagać nawet około 10 zabiegów. Tatuaże nieprofesjonalne i powypadkowe znikają po 2-3 zabiegach. Zabieg jest stosunkowo szybki i przy niewielkich zabiegach nie wymaga znieczulenia. Duże powierzchnie skóry znieczulamy specjalnym kremem.

    Wskazania do zabiegów:

    • tatuaże,
    • plamy typu Cafe-au-lait,
    • piegi,
    • plamy soczewicowate na rękach i twarzy,
    • łagodne znamiona barwnikowe,
    • bielactwo (usuwanie pozostałości barwnika).

     

  • TECHNOLOGIA IPL

    Wykorzystanie energii świetlnej w medycynie znane jest od końca lat 80. Burzliwy rozwój urządzeń w zakresie dermatologii rozpoczął się od momentu opatentowania w 1990 roku technologii impulsowych źródeł światła IPL (Intense Pulsed Light). Do końca 2000 roku rozwój urządzeń ograniczał się do poszukiwań coraz lepszych rozwiązań konstrukcyjnych. Nie osiągnięto jednak satysfakcjonujących rezultatów  w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa i skuteczności zabiegów. Istotnym krokiem w ewolucji urządzeń było wprowadzenie zupełnie nowej technologii łączącej energię światła IPL z energią prądu RF.
    Energia świetlna jest absorbowana przez chromofory (melanina, hemoglobina, kolagen).W procesie pochłaniania, energia światła jest zamieniana na energię termiczną, która podgrzewa selektywnie odpowiednio włos, plamy pigmentacyjne, naczynie lub kolagen (selektywna fototermoliza). Ponieważ właściwości elektryczne skóry silnie zależą od temperatury (tkanka cieplejsza ma niższy opór elektryczny), prąd RF przepływając przez skórę, wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa. Przepływ prądu RF jest niezależny od ilości melaniny w skórze, dzięki czemu technologia ta może być bezpiecznie stosowana w przypadku wszystkich fototypów. Ponieważ światło jest tylko częścią stosowanej energii, jej gęstość w trakcie zabiegu jest niższa niż w przypadku użycia samego światła co maksymalnie zmniejsza ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

    Aktywny monitoring skóry
    Stosowana w naszych zabiegach technologia jest jedyną  która ma wbudowany mechanizm ciągłego monitorowania temperatury skóry z automatycznym przerywaniem impulsu po osiągnięciu niebezpiecznego poziomu. Dzięki temu proces nagrzewania skóry jest w pełni kontrolowany przez wykonującego zabieg. System ten zapewnia również automatyczną kontrolę właściwego kontaktu aplikatora ze skórą.

  • Laser chirurgiczny

    Światło lasera CO2 jest absorbowane przez wodę zawartą w komórkach. Energia świetlna zmienia się w energię cieplną co powoduje odparowanie (cięcie) tkanek. Efekt ten znany jest jako fototermoliza. Ze względu na zdolność do precyzyjnego cięcia, dobry efekt koagulacji naczyń oraz niewielkie uszkodzenie tkanek sąsiadujących, laser CO2 jest najczęściej używany w dermatochirurgii. Nowoczesne lasery CO2 wyposażone są w funkcję superpuls i ultrapuls pracują w trybie impulsowym, o czasie trwania pojedynczego impulsu w mikro- i nanosekundach. Dzięki temu nie występuje uszkodzenie termiczne otaczających tkanek, a proces gojenia przebiega z minimalnym bliznowaceniem. Dzięki zastosowaniu tych krótkich impulsów zabieg jest często bezbolesny przy niewielkim znieczuleniu miejscowym lub nawet bez znieczulenia. Nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegów u dzieci, kobiet ciężarnych (jeśli jest konieczność wykonania zabiegu), w przypadku skóry opalonej, ponieważ chromoforem dla tego lasera nie są barwniki skóry (melanina i hemoglobina), a woda.  Laser działa bezkontaktowo i po zabiegu nie ma konieczności zakładania szwów.
    Wskazania do zabiegów:

    • Znamiona naskórkowe i brodawki łojotokowe
    • Kłykciny kończyste, brodawki płciowe
    • Brodawki wirusowe (kurzajki)
    • Modzele, nagniotki, odciski
    • Wrastające paznokcie
    • Ziarniniaki naczyniowe
    • Gruczolaki potowe, łojowe, prosaki, kaszaki
    • Włókniaki
    • Kępki żółte
    • Nowotwory skóry
    • Rogowacenie posłoneczne
    • Grudki perliste