Rozstępy są to zmiany na skórze, które przybierają postać wrzecionowatych pasm w wyniku rozerwania głębokich warstw skóry. I choć problem ten może dotyczyć każdego, w sposób szczególny z tego typu nieestetycznymi zmianami na skórze walczą kobiety. Najczęściej występują one na brzuchu, na biodrach, udach czy też piersiach. Główną przyczyną ich występowania jest osłabienie włókien kolagenu i elastyny, które to mogą nastąpić z różnych przyczyn.

Najczęściej rozstępy pojawiają się po ciąży na brzuchu, kiedy w szybkim okresie czasu brzuch osiąga bardzo duże wymiary. Mogą one jednak występować również w przypadku zbyt intensywnych i dużych wahań wagi, jak również i w okresie dojrzewania, kiedy następuje intensywny wzrost. U mężczyzn często rozstępy pojawiają się na wewnętrznej części rąk, w wyniku trenowania na siłowni i zbyt szybkiego wzrostu masy mięśniowej. Czy na rozstępy są sposoby? Oczywiście! Skutecznym jest laserowe usuwanie rozstępów, które jest najbardziej sprawdzone i skuteczne w swoim działaniu.

Choć istnieje na rynku ogrom kremów na rozstępy, choć wiele osób stosuje domowe sposoby, które mają za zadanie się ich pozbyć, to absolutnie nie ma takiej możliwości, by mogły one zniknąć. Usuwanie rozstępów jest możliwe, tylko i wyłącznie poprzez profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, a do takich właśnie laser może być zaliczany. Jeśli mają Państwo problem z ich występowaniem, nasza klinika PRODERMA jest w pełni do Państwa usług, wierząc, iż poprzez zastosowane rozwiązanie, uda nam się w pełni sprostać Państwa potrzebom, raz na zawsze pozbywając się widocznych zmian w formie nieestetycznych białych lub czerwonych pasm na skórze.

Laser frakcyjny Dermablate - skuteczna walka z rozstępami

Odpowiedni rodzaj sprzętu wpływa tak naprawdę na to, jakie zobaczymy efekty wykonywanych zabiegów. Jesteśmy przekonani o tym, iż dostępny w naszej klinice laser frakcyjny Dermablate, to jak najbardziej doskonały wybór absolutnie dla wszystkich tych osób, które z problemem rozstępów się zmagają. W laserze tym wykorzystuje się między innymi technologię laserową opartą na krysztale erbowo – jagowym, który to daje długość fali 2940 nm.

Taka fala powoduje ablację, czyli odparowanie komórek. Taki laser działa konkretnie na widoczne zmiany, a nie obejmuje swoim zasięgiem obszaru wokół, a ponadto, pozostawia po zabiegu zdecydowanie mniejszy obrzęk i tym samym szybsze gojenie się rany, minimalne ryzyko wystąpienia blizn czy występowania odbarwień oraz przebarwień. Laserowe usuwanie rozstępów w Poznaniu przez naszych specjalistów, to jak najbardziej godna uwagi propozycja, dzięki której to, co stanowiło jeszcze do niedawna duży problem, może raz na zawsze zostać usunięte.

zabieg biodermogensi

Nasza klinika wychodzi Państwu naprzeciw, oferując najwyższej jakości usługi z wykorzystaniem najnowszej generacji sprzętów, w tym właśnie lasera frakcyjnego Dermablate, który jest w stanie poradzić sobie z rozstępami na każdej części ciała.

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry lub też jej osłabienia, ale również i poprzez zerwanie sieci włókien kolagenowych oraz elastynowych, tworzących strukturę skórną. Z racji nienaturalnego przyrostu, skóra nie nadąża z produkcją włókien kolagenowych, ulegając znacznemu osłabieniu, co w konsekwencji doprowadza do powstawania właśnie rozstępów.

W pierwszej fazie rozstępy są czerwone i wówczas występuje w organizmie tak zwana faza zapalna. Takie rozstępy mogą powodować w okolicy ich występowania swędzenie i pieczenie, oraz duży dyskomfort. Wraz z upływem czasu, takie rozstępy stają się blade. Co powoduje ich występowanie? Powyżej wspomnieliśmy o tych najważniejszych, a więc o ciąży czy dużych wahaniach wagi, bądź szybkim jej przyroście. Odpowiedzialne jednak za ich powstawanie mogą być również czynniki hormonalne, czynniki genetyczne, zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej czy nawet zbyt długie przyjmowanie substancji, w których znajdują się kortykoidy.

Proderma logo

Jak wygląda zabieg w Proderma

Istnieje wiele sposobów usuwania rozstępów, jednak nasza klinika wychodząc Państwu ze swoją ofertą, ma do zaoferowania jedną z najbardziej skutecznych i jak najbardziej wartych wyboru. Laserowe usuwanie rozstępów w Poznaniu, to wykorzystanie w swoim działaniu lasera, który to działając na te miejsca, gdzie one występują, stymuluje produkcję kolagenu. W ten sposób rozstępy stają się coraz mniej widoczne, a już po kilku zabiegach mogą całkowicie zniknąć.

Przeciwwskazania

Choć sam zabieg nie jest inwazyjny, to jednak istnieją przeciwwskazania do jego wykonywania. W jakich więc przypadkach w naszej klinice nie można poddać się laserowemu usuwaniu rozstępów? Dotyczy to przede wszystkim osób, u których występują aktywne zmiany zapalne skóry, jakie związane są na przykład z trądzikiem czy opryszczką. Nie można także wykonywać zabiegu u osób, które mają skłonność do keloidów, które walczą z chorobami tkanki łącznej, które cierpią na padaczkę lub chorują na aktywną chorobę nowotworową. Zanim przystąpimy do zabiegu, w pierwszej kolejności przeprowadzamy z pacjentem dokładny wywiad, a następnie dobieramy odpowiednią formę i częstotliwość zabiegów starając się jak najlepiej poradzić sobie z wyzwaniem, jakie pacjent przed nami stawia.

Inne metody usuwania rozstępów

Rozstępy są zmorą bardzo dużego odsetka osób. Nie lubimy ich. Wpływają one na naszą samoocenę i pewność siebie. Ograniczają nas, jeśli chodzi o ubrania, o pokazywanie ciała. W sposób szczególny, są one utrapieniem dla bardzo wielu kobiet. Z naszej strony oferujemy laserowe usuwanie rozstępów w Poznaniu, jednak i poprzez tak szybki rozwój medycyny estetycznej, możliwe jest także i wybranie innej formy zabiegów, które również skutecznie z takimi nieestetycznymi zmianami na skórze walczą. Do tych najbardziej popularnych zaliczyć można między innymi mezoterapię igłową, radiofrekwencję mikroigłową, dermapen, a także karboksyterapię i nici Aptos.

W wachlarzu naszych usług posiadamy kilka z dostępnych rozwiązań i w zależności od stopnia problemu z jakim się Państwo zmagają, jak również i od tego, gdzie występuje problem, jesteśmy w stanie tak dobrać terapię i stosowne leczenie, aby przyniosło ono pożądane rezultaty.

usuwanie rozstępów
recepcja4

Zapraszamy do Proderma

Jeśli zależy Państwu na najwyższej jakości usług, jeśli kluczowe dla Państwa znaczenie ma to, aby raz na zawsze uporać się z niechcianymi rozstępami, to jesteśmy przekonani o tym, iż nasza oferta okaże się być bardzo dobrym wyborem absolutnie dla każdego z Państwa. Dokładamy wszelkich starań, aby być w pełni dla naszych klientów i aby móc oferować im to, co najlepsze. Jeśli w grę wchodzi laserowe usuwanie rozstępów w Poznaniu, to jak najbardziej jesteśmy przekonani o tym, iż to, co dla Państwa mamy, spełni największe oczekiwania i wymagania. Oferujemy pracę na najlepszym sprzęcie, który jest prawdziwym pogromcą wszelkich, występujących na ciele rozstępów.

Dlaczego właśnie PRODERMA? Kluczowe znaczenie odgrywa z całą pewnością to, iż nasza klinika to miejsce z długoletnią tradycją, a co za tym idzie, również i z doświadczeniem, które udało nam się zebrać. Tworzą ją najlepsi w swoim fachu specjaliści, którzy każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby być dla swoich klientów i zapewniać im to wszystko, co najlepsze i warte uwagi.

Jeśli chodzi o usuwanie rozstępów, to właśnie tutaj kluczowe znaczenie odgrywa sam sprzęt, z pomocą którego to wszystko jest możliwe. I oczywiście nie można zapomnieć o indywidualnym podejściu do każdego z pacjentów, o atrakcyjnych cenach, doskonałej obsłudze, krótkich terminach i pełnemu profesjonalizmowi. Jeśli więc chcą Państwo walczyć z rozstępami, to jak najbardziej z tego miejsca zapraszamy do naszej kliniki. Na wstępie przeprowadzimy z Państwem rozmowę, a następnie, jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, zaproponujemy konkretne leczenie.

Wiemy doskonale, jak ważną rolę odgrywa nasze ciało, a co za nim idzie – pewność siebie, świadomość swojej osoby, poczucie własnej wartości. Rozstępy często, szczególnie u kobiet stanowią ogromny problem z akceptacją swojego ciała i pokochaniem własnej osoby. Może więc pora raz na zawsze z nimi skończyć i wybrać rozwiązanie, które będzie w stanie na zawsze je usunąć? Zapraszamy do kontaktu.